Pelhřimov, Ivančice, Moravská Třebová...

28. srpna 2013 v 10:16

Cosi takového už pouhým vzhledem báječného prodávají v krámech v Pelhřimově (Soběslavi?), Ivančicích, Moravské Třebové. V metropoli jakou je třeba Hradec Králové, kromě obchodu uvnitř kteréhosi supermarketu, dokonce existuje podle navigace internetu celá továrna s názvem Squeeze Factory, s.r.o. Takový něco jako průmyslový komplex, anebo přímo kombinát, zabývající se masovou produkcí umělohmotnýchkarnevalovokachních zobáků.
Shodou shod jsem letos o prázdninách v těch Ivančicích byl, ale netušil jsem. Jinak bych si býval koupil - ale zas bych dneska neměl o čem psát.

Obrazotvornosti impozantní veležlutý produkt, tedy cosi v barvě nebezpečné schizofrenikům, stojí zhruba 60 korun, jenomže pokud bych si ho nechal poslat na dobírku, nebo si pro něj dojel kamsi vlakem, mnohokrát by se mi prodražil.
(Samozřejmě, již jsem vyslal za elektronickou bránu dotyčné továrny mail s dotazem, jestli třeba mnou vyhlídnutý produkt nedistribuují do kteréhosi obchodu mým možnostem blíže - ale jako v každém genocidně zločinném státě odpovědi nazpět jsem se nedočkal.)

Co cosi takového triviálně jednoduchého tak sáhodlouze rozvádím?
Vždyť přece stačí objednat si věc na internetu, nechat ji poslat kterousi doručovací službou, prokázat se při převzetí jako totožnost občanským průkazem, zaplatit, co je na čemsi takovém složitého?
Pokud kdo žije v genocidně zločinném státě a je k samému sobě jako oběti zvídavý, povšimne si okolností, že kromě třeba slova zkratkového znějícího mukl a od 50. let nepotrestaného (M Určený K Likvidaci), nebo stavu zdejší německé menšiny, která až do začátku let 60. žila v povinnosti, že její příslušníci například k lékaři nebo holiči mohli dojít jen v přesně určených hodinách, jindy museli být odmítnuti (obdobně jako protektorátní Židé po vyhlášení restriktivních protižidovských opatření v létě roku 1939), že nikdo v tomto státě se mi za tato svinstva sebeméně neomluvil, ať nejsem ani mukl, ani Žid, a ona jsou tak stále platná - a ke všemu jsem si uvědomil, jak se již pár roků zabývám některými tématy načatými filozofem Wittgensteinem, a ono zneužití slova občanský v názvu osobního identifikačního nebo perlustračního dokladu, tímto obdobné jakými byly protektorátní kenkarty, popřípadě tento původní estébácký záměr tohoto instrumentu i institutu vzniklého ihned po Únoru 1948 jako opatření proti agentům chodcům, vnitřním i vnějším nepřátelům, a podobně, patří wittgensteinovsky k nim.
Ona věcná substancionalitu smyslu/pojmu pouhého slova občanský je alespoň pro mne jiná, nežli v případě slova třeba člověk, osoba, jedinec, obyvatel, klient, persona, individuum, individualita, státní příslušník třeba, slovo občan se přece tenkrát konstituovalo na čemsi jiném, co je například s takovým glajchšaltujícím totalitářstvím v naprostém rozporu.


Tak jsem tedy tomuto genocidně zločinnému státu prostřednictvím podatelny nejbližšího městského úřadu vrátil, zaplatil i příslušnou související několikatisícovou pokutu, a zbavil se tím ovšem i třeba elementárního občanského práva na poštovskou korespondenci, popřípadě přístupu k vlastnímu bankovnímu účtu. O právu, tedy státem garantované svobodě, na případnou cestu do zahraničí, kterým se tento stát tak honosívá a chvastává, už ani nemluvím.

Dokonce i ten umělohmotný kachní zobák je mi dostupný obtížněji - taková samozřejmost pro kohosi, jenž kdesi jinde šmejdí s občankou v kapse denně okolo.

Proto jsem zvědav, kolik sem tentokrát na tento příspěvek zbloudí zvědavců a zvědavek.
Vystavujících se ovšem tentokrát několikerému obzvláštnímu nebezpečí!!!!!!
Co sem popsal výše, naplňuje totiž několikrát skutkovou podstatu trestného činu zvaného nějak jako Pomlouvání státu s paragrafem (§) 128 nebo 129 platného trestního zákona. Za což je sazba něco okolo 2 a půl roků. Nepodmíněně, to se ví.
Stejně tak se ovšem vystavuje trestnímu stíhání a trestu i každý, každá, kdo kýmkoli spáchaný trestný čin neohlásí.

Poněvadž: káč, káč, káč,
žába nejí zavináč.


Jsem zvědav, jestli mě zdejší, co sem vstoupí, spíše udají, nebo platné zákony ze zbabělosti v sobě zapřou - anebo se najde kdosi, kdo mi nějak obzvláště aktivně pomůže ke kačenímu zobáku na gumičku jako jedné části případného kostýmu Duckrabbita pro účely výstavní.
Případný vzor i důvod jsem poskytnul, teď už mohu být (s odevzdaným občanským průkazem) leda tak zvědav….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama