Instruktáž obdobně iluzivními obrázky.

27. srpna 2013 v 12:17Nejdříve předešlu, že obrázek Duckrabbita má patřičný význam jen tehdy, shlížíme-li jej a prožíváme pohybem zření po horizontále buď zprava, anebo zleva.

Zatímco dnešní v kusech 4 ukázky vizuální iluzívnosti jakoby pracovaly pro určení významu viděného jako tvaru v přepólovávání dualit černá a bílá vnikáním a vracením se pohledem v prostoru - od pozorovatele, a zase nazpátek.
Zjevnost světa, kterou je mu třeba ztéci, mívává obdobně i jindy pro pozorovatele různé způsoby projevování se viděným.
Tímto vědomím lze i přes dvojvýznamnost předloh dojít k jakému jedinečně platnému smyslu, výsledku, třebaže pokaždé ve významu evidentně dvojně paradoxnímu ­- jako v následujících čtyřech ukázkách:

Doporučuji případnému pracovitému pozorovateli, nebo dokonce pozorovatelce!!!, aby si předchozí 4 výjevy sjeli shora dolů ještě jednou od prvního obrázku do tohoto místa nazpátek - jako film! Získají ještě jiný entoptický vjem, jinou vizuální a zážitkovou zkušenost.

A rovněž se takto připraví na příští úkol, zkoušející jejich vizuální dovednosti při percepci již autorsko výtvarných iluzí.
Zajímala by mě jejich příští zkušenost zde: tedy délka intervalu jejich chvil směn podob spojených s identifikací souvisejících tvarově intelektových představ. Popis dění způsobů, po nichž/kdy jimi ve výsledku uviděli (v dualitě soustředění pohledu na alternující černou a bílou) naprosto jednoznačně onu příští dvojnost věcně významovou.
Obdobně jsem zvědav i na případný výčet nebo slovní popis či rekonstrukcí všech analogických představ, jimiž prošli při identifikaci podoby následně viděného obrázku:
Následuje, samozřejmě, pro úspěšné a pracovité luštitele i luštitelky, ano, něco jako intelektuálně opulentní odměna - čili jinak zase vstupní téma shrnující verze:
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama