Dneska v noci jsem měl sen o Jiřím Davidovi.

30. srpna 2013 v 12:09O čem byl, se mi už nevybavuje, ale do žádného sporu jsme se v něm nedostali - třebaže v těch Nedakonicích napřesrok se mi s žádným nějakým Duckrabbitem neobjeví, jednak máme tu svobodu, jednak on je Mistr s velkou verzálou M na mne (i s Duckrabbitem vespolek) virtuálně příliš velikou.

Ale v jistém smyslu byl zmíněný sen prorocký, neboť hned ráno se na mě roztlemil na internetu odkaz: http://www.lidovky.cz/kristof-kintera-udela-z-petrinske-rozhledny-majak-fwc-/kultura.aspx?c=A130829_123554_ln_kultura_btt .

Myslel jsem si totiž, že ona kultura iluminační, jež byla slávou baroka, se tady v současnosti skončila tou veřejnou blbostí Jiřího Davida SRCDCETE NA HRADĚ PRAŽSKÉM, oslavujícího genocidního zločince, za jeho skutky neskutky domácí. Za pouhých pár veřejných zmínek o těchto, jsem již v roce 94. obdržel 4 měsíce na 1 rok podmíněně, za porušení celkem 4 paragrafů/§, z nichž polovina/2 již dneska neplatí.

K celé té slávě dotyčné ranní zprávy, podle níž že se rozsvítí a rozzáří do kýče už celá Praha, je škoda slov, marné by ti byly i eseje - pouze si dovolím jedinou otázku, rovněž souvisí s Wittgensteinem, neboť v článku zmíněno nebylo: To si tu veřejnou kratochvíli ty slečinky a mládenečkové platí z vlastního?
Fakt???
Poněvadž třeba já cáluju tu nedakonickou výstavu ze své penze, na její výši mě zdejší genocidně zločinný stát samozřejmě okradl, ale na druhé straně nejsem při té dietě tak nějak velkopražsky padlej na hlavu.
Třebaže píšu už jenom tohle, co teď přikládám na ukázku, že se uměleckou úrovní nejedná o žádné třeba laserové blýskání:

______________________________________________________________
> Od: ludvik.toman@centrum.cz
> Datum: 30.08.2013 07:37
> Předmět: Re: Fwd: Duckrabbit: 1/
>
Asi tak: výstava bude! I kdyby nebyl žádný autor (v matematice totiž třeba i prázdná množina je množinou, stejně jako v logice (disciplíně Wittgensteinově) prázdný výrok výrokem, s čímsi takovým jako smyslem souvisí i snad ona poslední věta ve Wittgensteinově Tractatu -- anebo byli uvnitř zastoupeni všichni, kterým se povede intelektově zvládnout téma.
Obojí totiž bude velmi reprezentativní odpovědí, jak na tom mne obklopující domorodé okolí (hole intelektově) opravdu je.
Zdravím.
Dělejte!
T.
______________________________________________________________
> Komu: ludvik.toman@centrum.cz
> Datum: 30.08.2013 02:52
> Předmět: Re: Fwd: Duckrabbit: 1/
>
Dobrý den, pane Tomane,
prominte že tak pozdě, dívám se, že je to už měsíc, co jste mi poslal email. To je zajímavý projekt - líbí se mi to že se má udát na nádraží - nastudují problematiku, kterou předkládáte a mohl bych něco vytvořit, předpokládám že by šlo o akvarely a kresby na papíře, pár takových.
Smím se zeptat . bude víc autorů?
Děkuji a přeji pěkné dny
Oldřich Bystřický


Abych poté Duckrabbita jako téma urbánně prostorové mohl opustit, uveřejnil jsem, pro odstrach i poučení nejenom předešlému pisateli, i jeho - jak ho, tedy Duckrabbita, obdobně jinak metropolně zneužili ve výši například v topograficky nizozemním Holandsku.

Čili, abych jinobarevně shrnul první část: tamty světelné výstřelky budou zaplaceny z veřejných dotací a grantů, dokonce se stejnou samozřejmostí (a přijímány s toutéž bezostyšností) jako ty různé jiné zdejší v sumě tříbilinové veřejné tunely.

3 000 000 000 000.


> Komu: sykory@centrum.cz
> Datum: 28.08.2013 17:06
> Předmět: Re: Vojenské vlaky
>
Dobrý den,
jsem rád že se Vám odkaz hodil. Ohledně trasování (časové polohy) vojenských vlaků nemám bohužel bližší znalosti. Nebyla-li to mimořádnost (třeba porucha na trati, nehoda jiného vlaku, ...), napadá mě např. možnost rozdělování či spojování částí vlaků (pokud se nejednalo o přímý vojenský transport beze změny řazení vozů), možná že napájení koní, nástup vojáků po trati... Otázkou také je, jak se tehdy zrovna pohlíželo na důležitost vojenských přeprav vůči pravidelné dopravě...
Mějte se pěkně.
Zdraví
Alan Butschek
______________________________________________________________
> Komu: "Bohuslav.Lojkásek" p.s.2005@centrum.cz
> Datum: 29.08.2013 06:19
> Předmět: Re: Dobrý den pane Tichý, opět si dovoluji tu být s dotazem.
>
Dobrý den,
omlouvám se za pozdní odpověď.
V dnešní době může cesta z Vídně do Krakova trvat 7h. Musíme ale uvažovat to, že srpnu 1914 už byla válka v "plném" proudu. To znamená, že železnice byla plná vojska, zásob do magacínů, sanitních vozů atd. Přeci jen ke každému pluku, či praporu, náleží spousta bagáže a technického vybavení. Takže vlaky měly zcela jistě určitá zpoždění.
Co se týče Fsar2 (Festug Artillery regiment Nr.2) tak měl velitelství i garnisonu v Krakově. Nicméně v srpnu 1914 mohl mít nějakou baterii dislokovanou právě ve vídni. Nebo mohl být dotyčný ve Vídni na kurzu či cvičení. Více asi nesjem schopen odpovědět. Stejně tak nejsem schopen říci, zda měly dělostřelecké jednotky doplňovací obvody jako takové, resp. jsem k tomuto nikde žádnou informaci nenašel. Přeci jen artilerie není pěchota nemůže k ní každý pasák koz. Takže předpokládám, že byli příslušníci vybíráni.
Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohl. Zajímám se především o pěchotu a lehkou pěchotu, takže o dělostřelectvu mám vědomosti chabé.
S pozdravem
Tichý
--
Viribus Unitis
Feldjäger Bataillon Nr.5


Dneska je internetu k sehnání málem všechno: třeba jízdní řád císařských německých železnic platný v roce 1914, jehož částí je i C. K. železniční trať vedoucí tenkrát přes dnešní Nedakonice, který dokazuje oněch zhruba chybějících 12 hodin času, srovnáme-li se zápiskem ve Wittgensteinově deníku.
Pokud se začnete shánět po nějakém manuálu nebo rozkazech organizujících vojenské přesuny, tak cosi takového máte letos marné, poněvadž až do června příštího roku (2014) je pražský Ústřední vojenský archiv pro badatele i písemné dotazy uzavřen.

______________________________________________________________
> Od: Podatelna podatelna@vuapraha.cz
> Komu: sykory@centrum.cz
> Datum: 29.08.2013 07:16
> Předmět: RE: 2111-2008/75147, Předmět: Dobrý den pracovníci Vojenského historického archivu: E.c.: 2111-2008/75151.
>
Vážený pane,
velice se Vám omlouváme, ale Váš požadavek na informace z fondů Vojenského historického archivu nemůžeme vyřídit. Náš archiv již dlouhodobě upozorňoval na svých internetových stránkách, že dnem 30. května 2013 se musí veřejnosti uzavřít. Je to z důvodu realizace nařízené generální inventury archivních fondů a stěhování archivu do nové budovy, proto také nemůžeme vyřizovat ani písemné žádosti. Prosíme každého o pochopení a shovívavost, a zároveň odkazujeme na podání si nové žádosti po červnu 2014.
Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem
Ředitel
Vojenského ústředního archivu
Mgr. Josef ŽIKEŠ

Stěhování kilometrů archivních fondů z potenciálně záplavové oblasti pochopit lze, ovšem stav oficiálního domorodého dějepisectví již nikoli, nezbývají-li po něm knihy, nebo třeba diplomové nebo doktorandské práce, jichž by bylo lze použít.
A počne-li se v této souvislosti ihned kdo vymlouvat na nedostatek finančních prostředků, odesílám takového stejně ihned do ánusu třeba tunelu Blanka - nebo za těmi kintééérovskými světlonoši, tuneláři z veřejného jakbysmet.

Oni utrácejí, prodebužírovávají jako polní kurát Katz, zrovna ten prvoválečné paměti, na co posléze jako užitečné v domorodině není, třeba hned ta Wittgensteinova vojenské evidence, která zase leží ve válečném archivu vídeňském, třebaže tato nikdy nikdy v genocidně zločinném č(!)esku publikována nebyla, a on, Wittgenstein, je přitom zdejšími penězojedy pokládán a holedbán (popřípadě jen holdován) za jeden z intelektuálních nosníků onoho toho, čemu se říkává, současné umění, jehož zase tamti kintéééři jsou zase halasícími protagonisty.

Obdobně zhruba dva nebo tři jedinci se v téhleté genocidně zločinné zemi prohlašují (a nebo jsou prohlašováni) za cosi jako wittgensteinology - a přiznávám se, že zrovna jim takové díry ve Wittgensteinově biografii nevadí.

Takže mi k radosti zbývá ta mapka topografie té dávné odvodní oblasti C. K. 2. pevnostního dělostřeleckého pluku, poněvadž málem v jejím srdci zrovna klapu tohleto svoje mínění s vědomím (čímž se liším od jiných klápalů), že zdejší mi dávní sousedé mohli být Wittgensteinovými válečnými kolegy, což mě obzvláště těší v případě obou mých dědečků, Jana a Františka, kteří válku rovněž přežili - pocházeli oba z této odvodní oblasti, ač jeden slouží jako pěšák a František coby sapér, ženista. Ale oba frontovali kdesi v Haliči, stejně jako Wittgenstein, a staříček František později v Itálii, kde byl Wittgenstein v létě 18. roku zajat.
Vždyť přece vždycky jsem tohoto předka podezříval, že se tam kdesi za ty roky o Wittgensteina aspoň otřel, po kom jiném bych takový byl…

Dnešní veteráni Feldjäger Bataillon Nr.5 budou určitě mašírovat v té slavné přehlídce pamětníků Mocnářství, která se má uskutečnit v císařské Vídni v příštím roce, přesně ve stejný den, 28. července 2014, co já budu otevírat tu nedakonickou duckrabbití výstavu.
Mám od jejich velitele slíbeno, že při návratu z Vídně vystoupí v Nedakonicích z vlaku osobáku v mundúrech a se vší slávou zapochodují na paměť filozofa Ludwiga W. i mého dědy, hamerníka Františka Ch., na asfaltu nedakonického přednádraží.

To se ví, svítit jim k tomu nebudem!

Nejsme přece kintéééééééééééééééééééři..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama