v tomto případě se bude jednat o symbolickou částku

9. dubna 2013 v 10:16 | v tomto případě se bude jednat o symbolickou částkuv tomto případě se bude jednat o symbolickou částku
v tomto případě se bude jednat o symbolickou částku
v tomto případě se bude jednat o symbolickou částku

Když našinec cítí, že hmotný klíč od výstavy je již na dohled, o to s větší lehkostí i osvobodivostí mysli se může vrhat do oceánu klíčů interpretačních, kterých vždycky bývá mnohokráte více nežli dveří, do zámků jejichž komnat se takové klíče používat náleží.
V každém případě se jako součást nedakonické výstavy někde objeví tato dopravní značka, která v příslušných zákonných vzhledových verzích varuje: někdy před dobytky; jindy před jeleny.
Poněvadž i před duckrabbity musí být varováno, komusi předem na ně nepřipravenému totiž mohou po stránce mentálního sebevědomí hodně i nevratně ublížit.


Jako příští ukázku dalších možností pouze ilustračních variant Wittgensteinova znaku přináším kompozici vytvořenou z lahví od piva. Když opodstatňující její významnost je pouze omluva jejím vznikem z prázdných pivních lahví s etiketami značky DuckrabbitBeer.
Přesto by mohlo být pro někoho ze čtoucích inspirativní, v příštích časech sklizní všeho možného vytvořit třeba na ploše trávníku městské zahrady kompozici Duckrabbitovy hlavy například v arcimboldovském manýristickém stylu - samotný císař Rudolf II. by z takovéhoto řešení byl jistě potěšen. A bylo-li by doplněno i písemnou dokumentací, pak obzvláště.
Představte si i třeba dokumentující fotografii do tohoto obrazce zhloučené skupiny lidí, školních přezůvek, válců balíků obilní slámy na širém poli roztáhlém až k blankytnému obzoru.


Třetí dnešní ukázka může na mnohé zdejší neurotiky působit brutálně, popřípadě morbidně. Ale, pozor, vždy záleží jen na mravnosti toho, jenž obdobné nekrofilie zprostředkovává - vzpomeňme jenom při této příležitosti na dávného Aristotela, s jakou uznalostí se v příslušné pasáži jeho Poetiky vyslovuje o krásnu zpodobování lidských mrtvol a mršin zvířecích.
I tohleto zbavení vnějšna, ukázání principu čehosi na maso a kost, a znovusložení mrtvého do výsledku čehosi živého, onen princip fénixovský je zde nutno ocenit. Ve výsledku se jedná o kachnokrálíka, se snahou alespoň přiblížit se ve vzhledu výsledku původnímu obrazci. S pomocí čtyř králičích čtvrtek a dvou kachních stehen by bývalo bylo snad pro výsledný zdar obrazce vhodnější.

Proč se hádat, viďte, vždyť potom lze i takovýto nedůsledný dílčí výsledek v troubě do líbezné chuti vypéci.


I když ne v normě mého očekávání příspěvku ve wittgensteinovské věci, zveřejnil jsem - poněvadž na principu masa jako tělesnosti mám již pár dnů vymyšlen můj artefakt, jenž bude se dít v průběhu celé doby nedakonické výstavy.
Což zdůraznil jsem písmem před případnými kradeči nápadů oprávněně obzvláště hlasitě.Všechno související jsem již hned ráno umístil na fejsbuk - nikoli snad s primárním záměrem nějaké pýchy. Nýbrž jako svého druhu lákadlo, past a lest, a taky co by prosbu, aby tací, kteří až sem zrovna dočetli, ihned vstali, jejich zájem převyhýbkovali na odkaz http://www.facebook.com/pages/Duckrabbit-jeho-stopy-ve-ve%C5%99ejn%C3%A9m-intelektov%C3%A9m-prostoru/297563737043955?skip_nax_wizard=true .
Neboť čím vícekrát se tam lajkne, tím dříve se Duckrabittův facebook rozjede k všeobecnějšímu užitku..


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama