od nezjevného nesmyslu přejít k nesmyslu zjevnému

27. března 2013 v 12:36od nezjevného nesmyslu přejít k nesmyslu zjevnému
od nezjevného nesmyslu přejít k nesmyslu zjevnému
od nezjevného nesmyslu přejít k nesmyslu zjevnému

Jedinci uvyklí čísti v latince, tedy zleva doprava, budou v obrázku Duckrabbita statisticky častěji spatřovat kachnu, nežli jiní, zvyklí čísti například noviny v jidiš zprava doleva.

203. Řeč je jakési bludiště cest. Přijdeš z jedné strany a vyznáš se tu; přijdeš na totéž místo z jiné strany, a už se tu nevyznáš.
Tak pravil filozof Ludwig Wittgenstein, jenž se obzvláště závažně zajímal o Duckrabbitovu existenci.

Dvojím způsobem jsme si tedy stanovili místo (tedy za nás oba pouze já tak učinil), v němž se náš příběh odehrává, ač na něm, herečka Meg Ryan i já, exaktně fyzicky sebeméně přítomni nejsme, či nebýváme. Jak i spolu v jeden čas jsme ještě nebyli.
Přesto záleží na tom, jak tuto skutečnost nazřeme, tedy vidíme, a především nakolik či v jaké míře ji uznáme jako mimo kritéria nebo stav obvyklé pozorovatelské normy, a tedy výstřední.
Shlížíme-li dotyčnou významovou situaci tak řečeno zleva, a nebo zprava.

Nemusím mít žádné obavy, poněvadž mám tuto znalost ověřenu: prostor předpolí obývací haly v kalifornské rezidenci Meg Ryan je jednak mimo záběrový perimetr kterési z bezpečnostních kamer, jež jsou v množství značném v nemovitosti instalovány, jednak bývám pro jejich objektivy zcela neviditelný, neboť se sem dostavuji zásadně jen pouze v podobě astrální bytosti.
Přesto se po svých návštěvách snažím zanechat co nejméně jakkoli pozorovatelných stop. Pokud zde tedy něco činím, konám tak s nejvyšší obezřetností - například, abych navnadil mé příští případné spoluspiklence, namaloval jsem jim pro vzor na sklo jedné z tabulí ve spojovacích dveřích obrázek Duckrabbita.
Fixem půjčeným ze šuplíku pracovního stolu ve vedlejší místnosti, jejž jsem po použití se vší pečlivostí vrátil na původní místo.
Jakož i hadrem z komory setřel dotyčný náborový obrázek, takže nazítří přišedší uklízečka, ke každému smítečku vyhlášená mrcha, jako obvykle po mně nezpozorovala nic.
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hovniválka Hovniválka | Web | 27. března 2013 v 13:40 | Reagovat

Testuj na zvířatech, řekni také své ANO krutému testování!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama