jsem přesvědčen, že naši primitivní předkové si byli vědomi spojení mezi kachnami a králíky

29. března 2013 v 9:40jsem přesvědčen, že naši primitivní předkové si byli vědomi spojení mezi kachnami a králíky
jsem přesvědčen, že naši primitivní předkové si byli vědomi spojení mezi kachnami a králíky
jsem přesvědčen, že naši primitivní předkové si byli vědomi spojení mezi kachnami a králíky


Kdybych se pouze jenom čímsi takovým měl exhibovat před Meg Ryan, tak to by mezi námi ani k tomu nejminimálnějšímu virtuálnímu kontaktu nemohlo dojít, uznal jsem sebekriticky, byl bych něco jako rytíř v papučích s přezkou, s takovým arsenálem bych v příštích časech opravdu nikam nepostupoval, bylo by jasné i tomu nejhloupějšímu, před nimiž jsem se před 13 dny málem neprodyšně uzavřel.
Musím tedy začít čímsi jinak, nějakou jinou metodou, uznal jsem včera večer, a hned sebekriticky konal, a proto hned málem do hodiny obdržel první rozvíjení možný výsledek.


28.03. 20:00 Zdenca.K.
Hm,králík nebo kachna?

28.03. 20:57
Hm. A co dál? Bavilo by vás v něčem takovém pokračovat?

28.03. 21:16 Zdenca.K.
Záleží o čem.

29.03. 06:29
Po málem roce příprav, a celé zimě práce, jsem včera do jednoho časopisu odeslal povídku. Jestli vyjde, netuším. Má 16 stránek, okrajově je v ní zmiňován ten Duckrabbit. Již od loňska mám ale pocit, že bych ho, jako pouhý obrazec a svého druhu iluzivní vizuální hříčku měl nějak oživit. Ne ve smyslu nebo vyprávěcí podobě těch zdejších obvyklých příběhů, že odkudsi kdosi šel, nebo se s někým vyspal - tento způsob narace není zásadní ani v té mé minulé povídce. Je mi na blití třeba z filmů Hřebejkových - i když jsem jeho přímý famácký spolužák.
Nedělat z Duckrabita nějakou akční postavu - přesto cosi mající textem vývoj...

29.03. 06:40
Takže je nutno vyrobit s ním, či okolo něho, jakési etudy, ať věcně reálné, a nebo vymyšlené.
Je zmíněn v pár odstavcích v druhé části Wittensteinových FILOZOFICKÝCH ZKOUMÁNÍ, ale tenhleten pramen mi v mém záměru asi moc nepomůže - nebo ještě prozatím nedohlídnu, jak by mohl. Mimochodem - Ludwig Wittgenstein, ke kterému jsem v Olomouci objevil i jakési neznámé novinky, byli spolu s herečkou Meg Ryan protagonisty mých předchozích dvou povídek - loňské vyšlé, letošní včera odeslané.
Z tohoto důvodu bych potřeboval i sehnat vizuální dvojnici Meg Ryan.
Loni jsem sice zkoušel cosi sám v paruce v jejím stylu - ale doposaváde to pro výsledek něčemu kloudnému nevedlo. Ale paruku jako případný rozvíjející prostředek, nikoli jen z nouze, jsem ještě nezavrhnul - a ani neodhodil.
Ale objekt živý by mi pro úkol asi posloužil líp…

29.03. 06:52
Takže mám tušení, že toho Duckrabbita musím oživit svými vlastními zážitky, třeba se kamsi dostavit s nasazenou jeho hlavou z papírmaše jako maskou - ale kolega mi už ji půldruhého roku je líný vyrobit, a taky zatím nemám důvod, motiv, ani puzení k takovéto etudě - poněvadž ji zejména neumím vymyslet a napsat.
Abych nemusel komukoli ze svého k věci blbého okolí cokoli vysvětlovat, raději ty povídky píšu pod cizím jménem, a moc o nich běžně nemluvím - což pak má zase za následek, že nemám argumenty a vypadám jako vyjednávač nesolidně.
Ale již z tohoto popisu je možná cítit, že sám Duckrabbit jako svého druhu stejná iluze je povahy plačtivé - což je motiv, se kterým už by se dalo dělat. Ale napadl mě už loni, ale ještě jsem i v této maličkosti nepostoupil.

29.03. 07:17
Zítra v 10.45 to bude nachlup 14 dnů, co za sebou zaklapnul dveře bytu, a předtím úřadům oznámil, že budu takto nezvěstný celých 30 dnů. Jednak si odpočinu od debilů, jednak se mi možná srovnají příští myšlenky.
Začal jsem aspoň v rámci příprav na žité příhody k cíli té povídky skládat blog, zatím z něho taky nic rozvíjejícího neleze - a to byl míněn především k tomu užitku, že jeho prostřednictvím se mi nabídnou zájemci, kteří by se na tomto tématu chtěli nějak, ale opravdu zaujatě, podílet dál.
Viděl jsem na Googlu, že venku, zřejmě ve wittgensteinovském Norsku, existuje bigbít o názvu Duckrabbit, ve víceméně ještě více wittgensteinovské Olomouci leda tak prd.
Budu to mít proto těžké, i když se případně, madam, přidáte; a nebo ne.
Pokud tohle téma nedostanu například do Novy nebo Blesku, pro zdejší domorodce nebude.
Ale je to taky dílčí nápad nebo cesta, jak v té povídce samé popostoupit dál.
Že by se mi dneska povedlo vymyslet, a dokonce zinscenovat, nějaký takový krůček?

Jdu si na to, jako obzvláštní delikatesu k povzbuzení mé mysli, rozmíchat v mléku mišutku.
Vidíte, etiketa na nějakém zboží nebo výrobku - snad je to v Anglii, kde mají pivo s názvem Duckrabbit, dokonce na etiketě jeho siluetu - pivo vede často k jakémusi rozvolnění mysli, vizuálním iluzím - inu, jsou to pašáci, jak toho téma v jednom směru wittgensteinovsky domysleli.
V mém okolí zatím nemožné!!!

29.03. 07:32
Umíte se představit, kdybych nějakou náhodou narazil třeba na nějakou profesionální kuchařku nebo kuchaře, který by dokázal dovést Duckrabbita na reálný jídelní lístek nějaké restaurace, a tak nabízet jídlo z kachny a králíka současně???
Dyť by s toho mohla vzniknout aspoň sada dokumentujících fotografií.
To je takové jedno možné dílčí duckrabbitovské téma - ano, které se dneska pokusím nějak rozvinout!!!
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama