Březen 2013

smyslové vnímání závisí na vnímání podnětů, stejně jako duševní činnost

31. března 2013 v 9:02smyslové vnímání závisí na vnímání podnětů, stejně jako duševní činnost
smyslové vnímání závisí na vnímání podnětů, stejně jako duševní činnost
smyslové vnímání závisí na vnímání podnětů, stejně jako duševní činnost

[30.03.2013, 18:28]
Zatím držím krok:
duckrabbití ze sebe
denně sypu blog.Pokud bych měl v takové objemnosti vypisovat každý odkaz na obrázek Duckrabbita, potom velmi často by související obrázek byl plošně menší, nežli plocha na něj poskytnutého odkazujícího písmenného údaje.
Zavedu tedy jinou praxi, v níž, či při níž, budu předpokládat, že ti zájemci, kteří na mé blogy dojdou, jsou aspoň natolik inteligentní, že dokáží rozlišit, co v nich zveřejněné je autorské provenience mé, a co původem cizí.


Tak, například, předchozí bylo evidentně, zejména pro kvalitu nápadu a zpracování, dílo kohosi jiného, zatímco moje, naopak především pro evidentní nedostatky, je následující včerejší produkt:


Společné jim je však cosi jako můj prvotní dojem, když jsem jen zazřel původní: Vždyť ono to má pozadí stejně šedé, jakého jsem už mnohokrát dosáhnul, pokud jsem v pokoji cosi nikonem dokumentoval ve světle okna ze dvora!
Takže hnedle jsem se začal učit příslušné prstové gesto, v prvních pohledech celou pěst aranžovat, přece snad jsem původním povoláním i cosi jako režisér!!!
Pak už jsem vstával z obvyklé pracovní polohy ležmo na gauči, sápal se pro foťák, a na pár cvákanců hned v první verzi nafotografoval zhruba míněnou představovanou si situaci gesta - a zase z noťasem na břichu zalehl zpátky zády na gauč.

Z něhož jsem odeslal 4 maily s ukázkou v příloze, nazpátek do půlhodiny jsem dostal odpověď první, do večera druhou, jak přikládám na ukázku mé úspěšnosti mého poledního záměru. A taky pro příklad, že v některých exemplárně individuálních případech s některými mimořádnými zdejšími domorodci spolupracovat stále ještě lze. Proto i je uveřejňuji se jmény - tentokrát však ne pro hanbu, nýbrž naopak pro příklad.

> Datum: 30.03.2013 13:24
> Předmět: Re: Danko, dobrý den, teď už jsi na mateřské dostatečně zblblá pro účel, prosím tě,
>
Mně to přijde jako kachna a zajíc. Tak teď už jsem zblbla oficiálně :) Choť si šel lehnout, toho jsem se neptala.

> Datum: 30.03.2013 19:54
> Předmět: Re: Paní Bausanová, i když už dávno ne na mateřské, dobrý den, pořád jste dobrá pro účel, prosím vás:
>
Žádné konkrétně.
Pokud se budu dívat netradičně - tlustý zajíc s ušima ležící na boku.
Pan Franek se nepodívá, není doma.

> Datum: 30.03.2013 19:59
> Předmět: Re: Paní Bausanová, i když už dávno ne na mateřské, dobrý den, pořád jste dobrá pro účel, prosím vás:
>
Ten kdo tak prsty poskládal je dobrý, docela je to fuška. A ty dlaně nejsou nejmladší.

Jiný by byl spokojený, že se mu povedlo, i mi vydržel tento pocit, ale zhruba jen prvních 5 minut po vlastním skákavém výsledku - neboť vzápětí jsem na internetu narazil na velmi podobné již řešení kohosi jiného. A musím přiznat, že i já jsem mezitím o jakémsi stínovém divadle rozmýšlel. Poněvadž při jistém způsobu vidění stav objekt a jeho stín s původní schizofrenní polaritou kachna/králík archetypálně koresponduje a souvisí.
Vzpomeňme jen nejvýznamnější příklad dvojhlavého boha stylizovaného ve vyobrazování římského boha Januse!


Před nocí, pro potvrzení mého pocitu s archetypálním smyslem, jsem po dávných souborech v noťasu na břichu vyňuchal ještě tohle: není opět moje, jen jsem si dal nějakou práci se zvětšením původního a tak.


Na dílčí závěr mohu po předešlých ukázkách pro ty alespoň krapet inteligentnější ze zdejších domorodců shrnout, že okolo zobrazení Duckrabita, původně odborného důkazu fundamentální dílčí psychologické teorie, vznikla v civilizaci již jakási subkultura, sice podle jiné zas základní definice jiného oboru je jedinec na vznik i trvání kultury málo - kašlu tedy na teorii, a i kdybych měl být i nadále sirotně jediný jeden po okolí sám, zajímat se dál Duckrabbitem budu, pamporapamdam!!!

To byl zas Beethoven. Kousek motivu z jeho Osudové….

pamatujeme si králíka, když vidíme kachnu, ale nemůžeme zažít, jak současně

30. března 2013 v 9:13pamatujeme si králíka, když vidíme kachnu, ale nemůžeme zažít, jak současně … E. H., Gombrich, Umění a iluze
pamatujeme si králíka, když vidíme kachnu, ale nemůžeme zažít, jak současně … E. H., Gombrich, Umění a iluze
pamatujeme si králíka, když vidíme kachnu, ale nemůžeme zažít, jak současně … E. H., Gombrich, Umění a iluze


Pečený králík a kachna kusy
Tady mám 2 kachny a 2 králíky (rozsekána) pečení v peci dřevěného uhlí pouze s rozmarýnem a šalvějí / sůl a pepř.


Náš hlavní chod byl králík a kachna pro dva, smorgesbord kachní stehno a králičího nohou confit, kde maso spadl přímo od kosti, králičí klobásy, bohaté a návykové kachní paštika, nekouřit sušený kachní prosciutto, zaječí rulety, okurky, salát, sýr a chléb.

Králík, uzené kachny a foie gras Terina, oranžová a lískové ořechy (Prue H, Aug 2012)
Rabbit, smoked duck and foie gras terrine, orange and hazelnuts

Králík a kachna pro dva
Objednali jsme si "králíka a kachny pro dva" večeři z menu. To zahrnovalo: zachovalý králičí nohu, domácí králík "pomazánka," králík klobása, zachovalé kachní stehno, kachna foie gras, uzených kachních prsíček, podávané s dochovanými mrkví a cibulí, La Sauvagine sýr, kváskový chléb s ořechy, marinovaná fenykl salát, krutony, hořčice, nakládaná zelenina a.
To byl skvělý způsob, jak ochutnat různé způsoby kachního a králičího masa by mohly být připraveny. Jídlo se zdálo být hodně, ale my jsme byli schopni dokončit celou misku. Byli jsme plné, ale necítil nafouklý nebo nemocné z potravy.
Le Lapin Saute, Quebec, QC


KACHNOKRÁLÍK
10 komentárov

duckrabbit, dnes 11:05
Milé dámy, milí páni, kuchařky a kuchaři, snad mi někdo svým zájmem pomůžete, prosím vás: jedná se mi o reálný, a nebo dokonce vyzkoušený, recept na jídlo z kachního i králičího masa současně. Mohou to být závitky, nebo jakási směs - ale abyste měli i vizuální představu či předlohu, vygooglujte si takového kachnokrálíka po zadání slova Duckrabbit v obrázcích. Husokachna je snad v obchodech běžně k sehnání, tak proč by nemohl být možný k jídlu duckrabbit? Pokud jste ovšem, pokud je aspoň kdosi z vás, ty správné kuchařinky, ti správní kuchaři. Budu se sem tedy docházet koukat na vaše výsledky. Možná, že vymyslíte, dokonce uvaříte a naservírujete, dokonce i vyfotografujete spolu se závazným názvem a receptem.

hubata, dnes 13:10
Ja vôbec nerozumiem ako chceš urobiť "kachno-králika".....
Husokačka má genetické vlastnosti kačky aj husi, ale v jednom tele, nejedná sa o zviera ktoré skladáš ty na plechu.

Takže môj recept: pomeľ kačicu, naplň králika a upeč.
Dá sa aj opačne: pomelieš králika a naplníš kačicu.

mijaita, dnes 13:44
Takova volovina :-)

silvi, dnes 16:07
1. apríl je až v pondelok

rulik, dnes 16:57
škoda aj jedného aj druhého

mariamka, dnes 17:29
nemáte doma dva pekáče, alebo o čo tu ide?

duckrabbit, dnes 18:26
Dámy, myslím to vážně -- a poptávám se po zcela vážném receptu: na nějaké jídlo s kachnou a králíkem současně. Z kachny a králíka v jednom pokrmu.

njdevil, dnes 18:42
@duckrabbit , jedna so vykostene kacacie a kralicie maso, maso z kralika sa naplni lubovolnou plnkou a vlozi sa do kacaieho masa...tu sa pravidelne na sviatky pripravuje tkzv. Turducken-pozostava z kuracieho, kacacieho vykosteneho masa a vsetko sa do vlozi do morky, je to fantasticke...

duckrabbit, dnes 19:17
njdevil :
Děkuji za nápad, už jsem se díval na:
» en.wikipedia.org/wiki/Turducken...
.
Ten tvůj recept je celá mytologie.
Třeba mi tu kdosi podstrčí ještě něco.

njdevil, dnes 19:24
@duckrabbit , turkducken si pravidelne objednavam na sviatky a delim sa susedkou, pokusim sa od dodavatela zohnat podrobny recept o ktory sa zaujimas ty, dam ti vediet...

> Datum: 29.03.2013 16:10
> Předmět: Re: WEB: Názor z webu zapalena-kucharka.cz
>
Dobrý den pane Tomane,
recept z kachního a kraličího masa nemám ve svém repertoáru a popravdě se k němu hned tak nedostanu. Ale myslím, že by to fungovat mohlo, takže když rozpálíte Vaši fantazii spolu s Vaším sporákem, budou se dít divy a vy se budete v závěru i olizovat.
Držím palce a mějte se hezky
Lenka Požárová
zapálená kuchařka
manufaktura vymazlených chutí, textů i fotografií

Píšu o tom, co mám (jeden, druhý, třetí, atd.) blog, tedy víc již rok.
Dneska mohu doložit dostatečně průkazným praktickým příkladem.
Poslední dáma v tom sledu diskuze ohledně receptu na kachnokrálíka žije ve Spojených státech.
Zatímco jí předcházející kuchtice jsou líné, hloupé, natury tupé a netvořivé, ihned se vysmívající, pošklebující a buranské, čili lůza, holota, ona ihned nápad kohosi pojme jako hru, popřípadě jako důvod k nějakému stanovisku nebo rozvíjení prvotního.
Civilizace se od bolševicky buranského východu liší zejména přirozenou chutí a vždy nachystaným zájmem ke tvořivosti, rozvíjení a hře, i kdyby třeba hned ve výsledku ze zájmu a snahy nic nebylo, podstatné a naprosto přirozeně samozřejmé je intelektuální příležitost neminout.
Z tohoto ohledu je příznačným dokladem domorodě tupé buranskosti i text mailu takové jedné, která se na internetu opentlila titulem zapalena-kucharka a skrze něj se honosí, ráchá, a chvástá všemi možnými kulinářskými a gastronomickými dovednostmi. Prd, krk, brk, žblk, i ona leží zcela tupá, dorota, pod stolem, na němž se děje civilizace.
A pokud se kdosi snad ještě ptá, proč takový výsledek posledních 23 let, odpovědět těm buranům pod stolem je nasnadě: právě proto.

Proto se i nikdo, mobil či mobilka, zdejší k příštím rozvíjením takovéto výstřednosti nepřidá.
Zatímco jinde zcela běžně a samozřejmě všedně i takhle jo.


Kdyby králičí i kachní maso nebyly tak suché, přemýšlel bych o klobásách.
Jenomže ty se obvykle nadívají do střev ovčích, a já bych navíc pro jejich případnou výslednou šťavnatost musel přidat do klobásové směsi kousky čehosi tlustějšího, tedy zřejmě příslušnou část krájeného vepřového bůčku - účastí skopového a bravčového v tomto mistrovství by se však přestalo jednat o kachnokrálíka, a tedy duckrabbita.
Klobásy, byť i jakkoli pikantně uzené, tedy ne!!!
Snad tedy nějakou paštiku, směs, kaši - a nebo dokonce duckrabbití haši?
Co by tak asi herečce Meg Ryan z mé kulinářské nabídky kachnokráličího tak asi nejvíce chutnalo?
Kdybych čokoládového králíčka do skořápky kachního vajíčka vlepil a zašil?.

jsem přesvědčen, že naši primitivní předkové si byli vědomi spojení mezi kachnami a králíky

29. března 2013 v 9:40jsem přesvědčen, že naši primitivní předkové si byli vědomi spojení mezi kachnami a králíky
jsem přesvědčen, že naši primitivní předkové si byli vědomi spojení mezi kachnami a králíky
jsem přesvědčen, že naši primitivní předkové si byli vědomi spojení mezi kachnami a králíky


Kdybych se pouze jenom čímsi takovým měl exhibovat před Meg Ryan, tak to by mezi námi ani k tomu nejminimálnějšímu virtuálnímu kontaktu nemohlo dojít, uznal jsem sebekriticky, byl bych něco jako rytíř v papučích s přezkou, s takovým arsenálem bych v příštích časech opravdu nikam nepostupoval, bylo by jasné i tomu nejhloupějšímu, před nimiž jsem se před 13 dny málem neprodyšně uzavřel.
Musím tedy začít čímsi jinak, nějakou jinou metodou, uznal jsem včera večer, a hned sebekriticky konal, a proto hned málem do hodiny obdržel první rozvíjení možný výsledek.


28.03. 20:00 Zdenca.K.
Hm,králík nebo kachna?

28.03. 20:57
Hm. A co dál? Bavilo by vás v něčem takovém pokračovat?

28.03. 21:16 Zdenca.K.
Záleží o čem.

29.03. 06:29
Po málem roce příprav, a celé zimě práce, jsem včera do jednoho časopisu odeslal povídku. Jestli vyjde, netuším. Má 16 stránek, okrajově je v ní zmiňován ten Duckrabbit. Již od loňska mám ale pocit, že bych ho, jako pouhý obrazec a svého druhu iluzivní vizuální hříčku měl nějak oživit. Ne ve smyslu nebo vyprávěcí podobě těch zdejších obvyklých příběhů, že odkudsi kdosi šel, nebo se s někým vyspal - tento způsob narace není zásadní ani v té mé minulé povídce. Je mi na blití třeba z filmů Hřebejkových - i když jsem jeho přímý famácký spolužák.
Nedělat z Duckrabita nějakou akční postavu - přesto cosi mající textem vývoj...

29.03. 06:40
Takže je nutno vyrobit s ním, či okolo něho, jakési etudy, ať věcně reálné, a nebo vymyšlené.
Je zmíněn v pár odstavcích v druhé části Wittensteinových FILOZOFICKÝCH ZKOUMÁNÍ, ale tenhleten pramen mi v mém záměru asi moc nepomůže - nebo ještě prozatím nedohlídnu, jak by mohl. Mimochodem - Ludwig Wittgenstein, ke kterému jsem v Olomouci objevil i jakési neznámé novinky, byli spolu s herečkou Meg Ryan protagonisty mých předchozích dvou povídek - loňské vyšlé, letošní včera odeslané.
Z tohoto důvodu bych potřeboval i sehnat vizuální dvojnici Meg Ryan.
Loni jsem sice zkoušel cosi sám v paruce v jejím stylu - ale doposaváde to pro výsledek něčemu kloudnému nevedlo. Ale paruku jako případný rozvíjející prostředek, nikoli jen z nouze, jsem ještě nezavrhnul - a ani neodhodil.
Ale objekt živý by mi pro úkol asi posloužil líp…

29.03. 06:52
Takže mám tušení, že toho Duckrabbita musím oživit svými vlastními zážitky, třeba se kamsi dostavit s nasazenou jeho hlavou z papírmaše jako maskou - ale kolega mi už ji půldruhého roku je líný vyrobit, a taky zatím nemám důvod, motiv, ani puzení k takovéto etudě - poněvadž ji zejména neumím vymyslet a napsat.
Abych nemusel komukoli ze svého k věci blbého okolí cokoli vysvětlovat, raději ty povídky píšu pod cizím jménem, a moc o nich běžně nemluvím - což pak má zase za následek, že nemám argumenty a vypadám jako vyjednávač nesolidně.
Ale již z tohoto popisu je možná cítit, že sám Duckrabbit jako svého druhu stejná iluze je povahy plačtivé - což je motiv, se kterým už by se dalo dělat. Ale napadl mě už loni, ale ještě jsem i v této maličkosti nepostoupil.

29.03. 07:17
Zítra v 10.45 to bude nachlup 14 dnů, co za sebou zaklapnul dveře bytu, a předtím úřadům oznámil, že budu takto nezvěstný celých 30 dnů. Jednak si odpočinu od debilů, jednak se mi možná srovnají příští myšlenky.
Začal jsem aspoň v rámci příprav na žité příhody k cíli té povídky skládat blog, zatím z něho taky nic rozvíjejícího neleze - a to byl míněn především k tomu užitku, že jeho prostřednictvím se mi nabídnou zájemci, kteří by se na tomto tématu chtěli nějak, ale opravdu zaujatě, podílet dál.
Viděl jsem na Googlu, že venku, zřejmě ve wittgensteinovském Norsku, existuje bigbít o názvu Duckrabbit, ve víceméně ještě více wittgensteinovské Olomouci leda tak prd.
Budu to mít proto těžké, i když se případně, madam, přidáte; a nebo ne.
Pokud tohle téma nedostanu například do Novy nebo Blesku, pro zdejší domorodce nebude.
Ale je to taky dílčí nápad nebo cesta, jak v té povídce samé popostoupit dál.
Že by se mi dneska povedlo vymyslet, a dokonce zinscenovat, nějaký takový krůček?

Jdu si na to, jako obzvláštní delikatesu k povzbuzení mé mysli, rozmíchat v mléku mišutku.
Vidíte, etiketa na nějakém zboží nebo výrobku - snad je to v Anglii, kde mají pivo s názvem Duckrabbit, dokonce na etiketě jeho siluetu - pivo vede často k jakémusi rozvolnění mysli, vizuálním iluzím - inu, jsou to pašáci, jak toho téma v jednom směru wittgensteinovsky domysleli.
V mém okolí zatím nemožné!!!

29.03. 07:32
Umíte se představit, kdybych nějakou náhodou narazil třeba na nějakou profesionální kuchařku nebo kuchaře, který by dokázal dovést Duckrabbita na reálný jídelní lístek nějaké restaurace, a tak nabízet jídlo z kachny a králíka současně???
Dyť by s toho mohla vzniknout aspoň sada dokumentujících fotografií.
To je takové jedno možné dílčí duckrabbitovské téma - ano, které se dneska pokusím nějak rozvinout!!!
.

od nezjevného nesmyslu přejít k nesmyslu zjevnému

27. března 2013 v 12:36od nezjevného nesmyslu přejít k nesmyslu zjevnému
od nezjevného nesmyslu přejít k nesmyslu zjevnému
od nezjevného nesmyslu přejít k nesmyslu zjevnému

Jedinci uvyklí čísti v latince, tedy zleva doprava, budou v obrázku Duckrabbita statisticky častěji spatřovat kachnu, nežli jiní, zvyklí čísti například noviny v jidiš zprava doleva.

203. Řeč je jakési bludiště cest. Přijdeš z jedné strany a vyznáš se tu; přijdeš na totéž místo z jiné strany, a už se tu nevyznáš.
Tak pravil filozof Ludwig Wittgenstein, jenž se obzvláště závažně zajímal o Duckrabbitovu existenci.

Dvojím způsobem jsme si tedy stanovili místo (tedy za nás oba pouze já tak učinil), v němž se náš příběh odehrává, ač na něm, herečka Meg Ryan i já, exaktně fyzicky sebeméně přítomni nejsme, či nebýváme. Jak i spolu v jeden čas jsme ještě nebyli.
Přesto záleží na tom, jak tuto skutečnost nazřeme, tedy vidíme, a především nakolik či v jaké míře ji uznáme jako mimo kritéria nebo stav obvyklé pozorovatelské normy, a tedy výstřední.
Shlížíme-li dotyčnou významovou situaci tak řečeno zleva, a nebo zprava.

Nemusím mít žádné obavy, poněvadž mám tuto znalost ověřenu: prostor předpolí obývací haly v kalifornské rezidenci Meg Ryan je jednak mimo záběrový perimetr kterési z bezpečnostních kamer, jež jsou v množství značném v nemovitosti instalovány, jednak bývám pro jejich objektivy zcela neviditelný, neboť se sem dostavuji zásadně jen pouze v podobě astrální bytosti.
Přesto se po svých návštěvách snažím zanechat co nejméně jakkoli pozorovatelných stop. Pokud zde tedy něco činím, konám tak s nejvyšší obezřetností - například, abych navnadil mé příští případné spoluspiklence, namaloval jsem jim pro vzor na sklo jedné z tabulí ve spojovacích dveřích obrázek Duckrabbita.
Fixem půjčeným ze šuplíku pracovního stolu ve vedlejší místnosti, jejž jsem po použití se vší pečlivostí vrátil na původní místo.
Jakož i hadrem z komory setřel dotyčný náborový obrázek, takže nazítří přišedší uklízečka, ke každému smítečku vyhlášená mrcha, jako obvykle po mně nezpozorovala nic.
.

excentricita dráhy neboli výstřednost je jedním z elementů dráhy, popisujících pohyb kosmického tělesa

27. března 2013 v 8:45excentricita dráhy neboli výstřednost je jedním z elementů dráhy, popisujících pohyb kosmického tělesa
excentricita dráhy neboli výstřednost je jedním z elementů dráhy, popisujících pohyb kosmického tělesa
excentricita dráhy neboli výstřednost je jedním z elementů dráhy, popisujících pohyb kosmického tělesa

Je zajímavé, že děti, tázány v anglosaském prostředí na velikonoční pondělí, vidí obrázek Duckrabbita častěji jako králíka. Při tomtéž testu v říjnovou neděli však mají tendenci vidět týž obrázek obvykleji jako kachnu.
Z předchozího zjištění plyne poznatek, že dítě, které o Velikonocích přijímá Duckrabbita jako kachnu, se ocitá mimo střed ostatních vrstevníků - a je tedy výstředníkem.
Zatímco vyvrhelem pro jinou výstřednost se může státi stejně, bude-li totéž dítě vidět v říjnu Duckrabbita jako králíka.

Nejlépe je tedy nevidět nikdy nic, jakož i nemít žádný názor (A ZEJMÉNA SLOVA) na cokoli.
Nejlépe je tedy nevidět nikdy nic, jakož i nemít žádný názor (A ZEJMÉNA SLOVA) na cokoli.
Nejlépe je tedy nevidět nikdy nic, jakož i nemít žádný názor (A ZEJMÉNA SLOVA) na cokoli.

Obdobně platí, že pokud máte zrovna chuť na mrkev, nebo dokonce mrkvový džus, při pohledu na Duckrabbita budete pravděpodobně častěji vidět králíka. Pokud vám při takovémtu pohledu bude cosi zrovna kapat na hlavu, nebo se budete čvachtat kaluží, kvá, kvá, káč, káč, v obrázku pravděpodobně uvidíte machnu.

V těchto okolnostech stojí za zmínku příklad výstřednosti kohosi, který nikdy předtím neviděl králíka a nyní mu je ukázán Duckrabbit. A takový kdyby namísto naprosto předpokládané kachny uviděl, a dokonce i vyslovil, že zajíce.
Nebo kterási respondentka, jež by se dostala do sporu sama se sebou po otázce, co na obrázku vidí, neviděla-li dokonce nikdy naživo ani jeden z těchto exemplářů, nikdy předtím je neviděla ani na obrázcích, a dokonce jí nejsou známa příslušná slova, kterými by kterousi z těchto alternativ vymezila. Určila. Nazvala.
Jistě bychom takovou nazvali výstřednicí, kdyby s naprostou samozřejmostí celá černá zrovna čerstvě přivezená z kteréhosi afrického pralesa řekla naprosto bezchybnou libozvučnou češtinou: "Pokud se dívám zleva, vidím iluzi kachny, pokud potom zprava, tak králíka. Ale já mám nejradši obrázky s krokodýly."

Co se týče občasné přítomnosti mne sama v kalifornské rezidenci herečky Meg Ryan, která v ní, na této adrese, kvůli stálému pobytu v New Yorku zrovna přítomna není nebo nebývá, kromě dalších okolností, o kterých se budu ještě zmiňovat, při mém představování sebe sama došlo k takovému drobnému incidentu, při němž se na mne můj vlastní Duckrabbit vykálel. Ano, onou prozatím v schématu jeho siluety tou zásadně chybějící tečkou, poněvadž jedná se o živočicha, ať kachnu a nebo ptáka, zcela výstředně, ať ve skoku a nebo v letu, si nad mou hlavou bez jakékoli výstřednosti ulevil.
Čímž on přišel ke klasickému celku sama sebe a já, zesrán, tak akorát k barevnému nosu jakéhosi obzvláště výstředního klauna.
.

před chvíli jsem vyřknul slovo výstřednosti – a kam nás zavádí

26. března 2013 v 9:42před chvíli jsem vyřknul slovo výstřednosti - a kam nás zavádí
před chvíli jsem vyřknul slovo výstřednosti - a kam nás zavádí
před chvíli jsem vyřknul slovo výstřednosti - a kam nás zavádí

Minule jsme se jediným slovem, poté mým zpřítomněním obrazem, ocitli v předpolí obývací haly rezidence herečky Meg Ryan, uvnitř nemovitosti za málem 12 milionů dolarů.
Vzápětí mi samému jen pouhá moje přítomnost nedostačovala, takže jsem si došel do jednoho z vedlejších pokojů svěsit ze zdi obraz samotné herečky.
Jen jsem ho přinesl do předpolí haly a představil před ten svůj, ejhle, slovo jako myšlenka je všemocné, v kompozici ihned doplnila herečtin anfas svatozář nebo aureola ve tvaru obrysu siluety Duckrabbita, jsou ti dva zřejmě spolu nějakým důvodem vzájemně spjati, spojeni.

Budu žít 30
dnů v kosmické stanici.
V bytě - krabici.

Již deset dnů z tohoto počtu, od minulé soboty jsem neopustil byt. Nemohu si tedy ještě celé dvě dekády zajít někam vypůjčit kus snadno ohybatelného drátu, případně koupit provaz nebo barevný fix. Abych pomocí takových a jiných propriet stvořil obdobnou siluetu a v jejím objetí se od brady vzhůru zpodobnil.
Ale lze tento obrys namalovat na sklo okna nebo dveří, na plochu zrcadla, vyskládat z drátu a levou rukou přiložit, vyznačit šňůrou třeba na koberci a kompozičně příslušně si lehnout hlavou do obrazce. Jinak si stoupnout, lehnout, dřepnout, vzlétnout, za, před nebo na, zmáčknout spoušť fotoaparátu, zobrazení poslat mailem, aby naplněn byl smysl lhůty mé samoty jako svého druhu výpravy.
Až opět vystoupím z bytu krabice a opatřím si potřebné, nacvakám se sám, na nikoho ani v této libůstce či maličkosti nejsem odkázán.

Nepřipadá vám cosi takového výstřední?
.

vyřčením nás slovo ihned zavádí někam jinam

26. března 2013 v 7:26vyřčením nás slovo ihned zavádí někam jinam
vyřčením nás slovo ihned zavádí někam jinam
vyřčením nás slovo ihned zavádí někam jinam

Pokud napíšu tuto větu, a kdosi si ji vůbec přečte - převážnou většinu z takových čtenářů navíc stejně nedostihne, oč se vlastně v tomto znění jedná, pozdraven buď, svatý Paradiktýne, jak i ty, víceméně stejně svatý Ludwigu Wittgensteine, šťastní buďte, že mezi takovými vy být nemusíte, že už to máte za sebou!

Obrázek Duckrabbita si pohrává s myšlenkou, že slova mohou být nejednoznačná?
Obrázek Duckrabbita si pohrává s myšlenkou, že slova mohou být nejednoznačná?
Obrázek Duckrabbita si pohrává s myšlenkou, že slova mohou být nejednoznačná?

CO SE STANE, POKUD POZOROVATEL NIKDY NEVIDĚL KACHNU NEBO KRÁLÍKA, DOKONCE PODOBU DUCKRABBITA SAMA?
POKUD NEZNÁ KÝMKOLI ONO DOTYČNÉ ZROVNA VYŘČENÉ KONKRÉTNÍ SLOVO, NAVÍC ANI ALESPOŇ NĚKTERÉ ZE SOUVISLOSTÍ, V NICHŽ MŮŽE BÝT POUŽITO, V MNOŽINĚ JEHO SMYSLU OPRÁVNĚ VYŘČENO?

Ve stavu sebelítostného studu z toho, co jsem to vlastně vyslovil, jsem sám sebe jako k přivěšení připravený nástěnný obraz umístil do předpolí obývací haly kalifornské rezidence herečky Meg Ryan, kterou se ona stejně před nějakým časem rozhodla prodat za necelých 12 milionů dolarů.

Poněvadž prodej dotyčné nemovitosti se děje prostřednictvím realitního agenta, ani tímto způsobem se s herečkou Meg Ryan nemůžeme osobně setkat.

Nepřipadá vám cosi takového výstřední?

.